Witajcie, chciałbym wam przedstawić mój tenisowy wybór na rok 2017. To Najnowsza propozycja Babolata – Pure Strike 100 (300g).
Moim zdaniem, jest to rakieta ewidentnie nadająca się dla zawodników i dobrych graczy klubowych. Tych, którzy pragną czegoś nowego oraz są wymagający wobec siebie i swojego sprzętu. Babolat oferuje bardzo dobrą precyzje i  siłę. Pure Strike daje możliwość szybkiego kończenia piłek. W porównaniu z  Babolatem Aeropro Drive Play czy Pure Aero  daje  dużo więcej kontroli przy zachowaniu mocy uderzeń, która jest zbliżona do powyższych rakiet (około 90%).Bardzo fajnie nadaje rotację piłce, przy utrzymaniu dobrej kontroli piłki, dzięki układowi strun 16/19.

Najnowsza propozycja firmy z Lyonu Waży 300 gram i ma główkę 100 cali/645 cm 2 (tyle co moje poprzednie rakiety), dzięki temu jest lepsza w manewrowaniu i daje sporo siły uderzeniom – jest bardzo grywalna.
Ponieważ nareszcie w Pure Strik’u oferowane są podobne parametry do topowych Babolatów mogłem spokojnie zmienić swój stary sprzęt -Aero Pro Drive, Roland Garros 2015 i 2016, Play oraz Pure Aero- na Pure Stike 100. Grając tą rakietą czuje dobry komfort  oraz dynamikę. Dzięki temu, że  główka ma duży sweet spot łatwiej jest trafić centrycznie piłkę oraz zachować kontrolę, przy mniej centrycznych.
Kiedy 2 lata temu mieliśmy okazję testować poprzednika- Babolat Pure Strike 2014- nasze opinie, szczerze mówiąc, nie były zbyt przychylne. Wypowiedzi Trenerów pokrywały się i czuć było, że rakieta nie jest do końca dopracowana. Brak optymalnej stabilności, dynamiki, nadawania  rotacji oraz spore drgania przenoszone na rękę, eliminowały rakietę w naszej pracy.
Jeżeli chodzi o nowego Pure Stike 100  2017 mogę zapewnić, że jest to zupełnie nowa, godna polecenia rakieta, zaopatrzona w nowe technologie -FSI Power (nowy układ strun z większym rozstawem strun poziomych – daje więcej siły i przyjemności z gry) oraz technologie Hybrid Frame (nowa konstrukcja ramy). Jest ona szersza o 1,5 mm na godzinach 3/9/12 rakiety i 1 mm w sercu -> daje większą stabilność i kontrolę uderzeniom. Czuć, że duży wpływ na jej powstanie i parametry, miał Dominik Thiem – super gracz nowego pokolenia 🙂


Małym minusem jak dla mnie (bardzo subiektywnym) jest geometria ramy widełek (serca rakiety), która podczas podtrzymywania niekomfortowo leży  w dłoni, jakby były za szeroko poprowadzone. Szkoda tylko, że Babolatem nie gra mój ulubiony zawodnik Fernando Verdasco, ale jej nowoczesny, elegancki design, rekompensuje to z nawiązka.
Miłej gry !!

Polecam – Michał Paluch trener TCPOLAND

Zdjęcia : Maciej Toboła.

PARAMETRY:

Waga (g): 300

Rączka 3 / 4 3/8 cala
Balans (mm): 320
Pow. główki: 645 cm 2 / 100 cali 2
Układ strun: 16/19
Materiał: 100% grafit
Sztywność (ra): 70

 

 

Be Sociable, Share!