Babolat wypuścił Strike 3 generacji w 2019 roku. Na początku po premierze, tak dobrze się rozchodziły strike 18/20, że nie było tego modelu do kupienia w sklepach. Moje rakiety były w dobrym stanie, to nie spieszyłem się z zamawianiem. Ale czas leci, sprzęt się zużywa… Jest i nowa kolekcja u mnie !

Wybrałem dość klasycznie 18/20, bo bardzo lubię ten przeplot, daje mi specyficzne czucie na rakiecie i więcej kontroli. Dynamiki mi nie brakuje, bo ja już nie gram dla siebie i nie atakuje, nie zabijam piłek, potrzebuje raczej skalpela, by posyłać precyzyjne piłki, niż armaty – z wiekiem człowiek szuka ekonomi 😉

Rakieta odmłodzona jest wizualnie, nieco więcej smaczków i detali. Więcej fluo pomarańczy, bo pojawiła się na ramie, osłonce jak i przelotkach/grometach w sercu. Mnie te zmiany się podobają, bo lubię kolorowe rzeczy. Poprzednia była bardziej ascetyczna, aptekarska.

Zmieniono szatę graficzną, rozbijając nazwę na kilka linijek, co ma miejsce na ramie i na torbie.

W rakiecie wykorzystano znaną technologię, więc bardziej ewolucja niż rewolucja. Ale o tym przekonam się jak pogram… czyli nieprędko w obecnej sytuacji 🙁 Torba jest bardzo podobna do poprzedniej wersji, dodano kilka modyfikacji, jak półprzezroczysty materiał na komorze na rakiety. twarda komora na dokumenty, telefony sprzęt z boku- trudniej będzie to uszkodzić. Otwieracz do napojów jako uchwyt suwaka ! 🙂 Bardziej ergonomiczne klamry. torba na buty w komplecie. Generalnie więcej smaczków – np sznurki do zapinania z logiem Babolata, lepiej przemyślana. Jak się używa… poczekamy na więcej informacji „z życia”.

Na zachętę jeszcze kilka zdjęć i detali.

Na wrażenia z gry trzeba poczekać… ale winien jestem Wam porównanie, które przyświecało mi, przy zakupie poprzednich rakiet – 18/20 i 16/19 , bo jest to niepowtarzalna okazja, porównać dwie takie same ramy, różniące się jedynie przeplotem strun pion/poziom. Czasu nie starczało, żeby to opisać, ale ciekawiło mnie to od czasu studiów na AWF. tylko wtedy nie było takich możliwości , bo ramy z różnymi przeplotami różniły się pozostałymi parametrami. Dla tenisowych maniaków, na pewno będzie to, dość ciekawe porównanie. Na dniach pojawi się relacja Strike 2 gen 16/19 porównanie z 18/20 2 gen !

Maciej Toboła

Be Sociable, Share!