Grywalizacja.

Co to jest, skoro słownik języka polskiego nie zna jeszcze takiego słowa grywalizacja? Po angielsku nazwano to Gamification. Chodzi o wykorzystanie mechanizmów gier fabularnych, takich jak: kolekcjonowanie, rankingi, cele, poziomy, postęp, wyzwania , nagrody i punkty do modyfikowania przedbiegu treningu tenisowego w celu zwiększenia jego atrakcyjności i zaangażowania ćwiczących.

 

Kostki

Pierwszy z opisanych przedmiotów, które zagościły w klubie to kostki. Mają wiele zastosowań, młodsi losują ile razy mają wykonać konkretne zadanie, np podbić piłkę ramą Starsi mogą od wylosowanego stanu rozpoczynać tie breaki, mogą tez służyć za ciekawy przedmiot do przeprowadzenia losowania przed meczem 🙂

 

Hasła i zadania.

Losowe hasła i zadania. Każdy losuje zadanie na konkretny trening, czy okres. Może to być zadanie ukierunkowane bardziej na taktykę – np. będę gonił przeciwnika po korcie. Technikę – np. trafię piłkę przed sobą. Fizyczność – np. będę robił naskok. Bądź strefę mentalną – gram punkt po punkcie, nie myślę o wyniku, ale i tak zawsze w grze, łączymy wszystkie elementy.

 

Autor: Maciej Toboła, tekst oraz zdjęcia.

Be Sociable, Share!