Nowe nagrody i nowy regulamin turniejowy !

Regulamin cyklu turniejów tenisowych w sezonie 2015-2016

Turnieje będą rozgrywane w kategoriach wiekowych : Kobiety Open, Mężczyźni Open, U 14 – do lat 14, U12 – do lat 12, Zielonej – 2006, Pomarańczowej – 2007 i 2008 oraz w Czerwonej 2009 i młodsi, zgodnie z przedstawionym wcześniej harmonogramem. Zawsze najpierw rozgrywamy grupy, a następnie najlepsi zawodnicy w systemie pucharowym, będą wyłaniać zwycięzcę turnieju- wyjątek, gdy mała ilość osób, wystarcza do wyłonienia zwycięzcy w 1 grupie.

Cykl turniejów ma na celu wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych, propagować aktywne spędzanie czasu, promować sport wśród dzieci i młodzieży. W każdej kategorii wiekowej, w każdym turnieju zostaną rozdane puchary oraz u młodzieży i dzieci, także medale. Puchary za 1 miejsce w poszczególnych turniejach przechodnie, czyli zostają w posiadaniu zwycięzcy, do kolejnego turnieju. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej zdobywa puchar na własność. Nagrodami w cyklu będą puchary, dyplomy, medale, nagrody rzeczowe, karnety do wykorzystania na wynajem kortu. Wśród wszystkich uczestników, którzy brali udział, w minimum 5 turniejach tego cyklu, wylosujemy nagrodę specjalną – 30 % Zniżkę na obóz letni w wakacje 2016 !

Punktacja za poszczególne miejsca w turnieju :

1 miejsce 24 punkty

2 miejsce 20 punktów

3-4 miejsce 16 punktów

5-8 miejsce 12 punktów

9-16 miejsce 8 punktów

17-32 miejsce 4 punkty

33-64 miejsce 2 punkty

Osoby, które wyszły z grupy otrzymują należną liczbę punktów, a te które nie wyszły z grupy punkty za miejsca niżej punktowane. Np. 6 zawodników wyszło z grupy. Dwóch zawodników, którzy odpadną w ćwierćfinale otrzyma po 12, a osoby, które nie wyszły z grupy, po 8 punktów.

Punkty z kolejnych turniejów sumujemy do wyłonienia zwycięzcy. Jeżeli kilku zawodników posiadać będzie taką samą liczbę punktów- wygrywa ten, który wygrał większą ilość turniejów. Jeżeli to nadal nie jest rozstrzygające, to bierzemy pod uwagę ich ostatni bezpośredni pojedynek. Jeżeli stałoby się tak, że w całym cyklu się ze sobą nie spotkali, to zostanie zorganizowany dodatkowy mecz wyłaniający zwycięzcę.

W grupach rozgrywamy mecze zależnie od wieku – od 2-2 set do 6, od 0-0 set do 6, lub u najmłodszych do dwóch wygranych super tie-breaków do 10. W systemie pucharowym normalne sety do 6, chyba, że zawodnicy sami ustalą inaczej ( set do 9 gemów, 2 do 6 gemów). Piłki dostosowane do poziomu i wieku zapewnia organizator. W sprawach nie uregulowanych regulaminem ostateczne decyzje podejmuje trener- reprezentant klubu prowadzący turniej.

Be Sociable, Share!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.